Top
Image Alt

Golden Company

Вульгарні акне являють собою хронічне захворювання сальних залоз і волосяних фолікулів. Розповсюдженість акне надзвичайно висока – вульгарні вугрі уражають від 80 до 90% людей у різні вікові періоди життя (переважно виникають у підлітковому віці). Саме тому акне є найчастішою причиною звернення клієнтів за косметологічною допомогою.

Механізм формування акне являє собою складний процес біохімічних реакцій, імунних змін, взаємодії між шкірою людини та мікроорганізмами на її поверхні. Основними ланками у скадному механізмі виникнення акне є наступні:

  • генетична схильність;
  • гормональні зміни або зростання чутливості шкіри до андрогенів;
  • порушення складу та продукції шкірного сала;
  • порушення кератинізації (ороговіння) шкіри у сально-волосяному фолікулі;
  • розвиток інфекції (пропіоновокислих бактерій) у сальній залозі;
  • виникнення запалення.

Звичайно акне не відноситься до спадкових хвороб. Проте існують певні гени, відповідальні за розвиток сальних залоз і їх функціонування. Тому у деяких осіб акне мають легкий перебіг, а у частини людей з самого початку захворювання виникають тяжкі форми вугрів з утворенням вузлів, кіст, чисельних рубців.

У будь-якому випадку весь процес утворення акне запускається певними гормонами – вільним тестостероном, дегідроепіандростероном, андростендіоном і прогестероном. Всі ці гормони в нормі виробляються в організмі людини. Наприклад поява акне у жінок перед менструацією пов’язана з прогестероном. Такі вугрі вважаються фізіологічними та потребують лише косметологічного догляду. Однак, при деяких захворюваннях (наприклад, при синдромі полікістозних яєчників) може відзначатись підвищення рівнів андрогенів у крові (так звана «гіперандрогенія»), що призводить до стійких акне-висипань, які складно піддаються корекції. Наявність гормональних змін є показанням до консультації акушера-гінеколога, проте не виключає проведення косметологічних процедур і застосування ефективних косметологічних засобів.

Не завжди вугрі виникають внаслідок підвищення рівнів андрогенів. З чим пов’язане утворення акне при нормальних гормональних показниках? Це зростання активності певних ферментів у клітинах сальних залоз (у першу чергу – 5α-редуктази. Вона перетворює в шкірі менш активний тестостерон у його більш активну форму (дегідротестостерон).

При відсутності адекватного косметологічного догляду на фоні підвищених рівнів андрогенів, з одного боку, та високої активності 5α-редуктази, з іншого боку, в сальних залозах підсилюється секреція ліпідів. Ці ліпіди містять речовини, що сприяють «склеюванню» епітеліоцитів у вивідному протоці сальної залози та є однією з причин утворення гіперкератозу. Порушення складу шкірного сала та недостатнє відлущування клітин у роговому шарі епідермісу призводить до закриття вивідного протока сальної залози та утворення закритого комедона.

Утворення відкритих і закритих комедонів – це обов’язкове показання до косметологічної екстракції комедонів і підбору відповідних косметичних засобів. Відсутність косметологічного догляду на цьому етапі вугрової хвороби буде призводити до тяжчого перебігу акне, виникнення запальних елементів з подальшим можливим формуванням рубців.

Закриття вивідного протоку сальної залози призводить до припинення доступу повітря всередину залози та створення оптимальних безкисневих умов для розвитку пропіоновокислих бактерій, які є основною причиною появи запальних акне-висипань.

Якщо раніше дерматологи часто застосовували бактеріологічні дослідження для встановлення мікроорганізмів, які могли б викликати запалення, то на сьогоднішній день доведена низька ефективність таких аналізів. Це, в першу чергу, пов’язано зі складністю проведення посівів і відсутністю необхідних умов у лабораторіях. Тому при запальних акне у більшості випадків не слід витрачати час на мікробіологічні аналізи, а необхідно невідкладно призначати косметичні засоби з антисептичним ефектом. Чим раніше буде розпочато застосування такої корекції, тим меншим буде ризик виникнення рубців і пост-акне пігментації.

Слід замислитись: які косметичні засоби будуть максимально ефективними для корекції різних форм акне. Адже не завжди ми досягаємо бажаного ефекту при застосуванні того чи іншого засобу?

Лінії косметики CURE SKIN і GREAT CARE від GOLDEN COMPANY за своїм ефектом значно перевищує дію багатьох зареєстрованих медичних препаратів для лікування вугрової хвороби. Косметичні засоби CURE SKIN  і GREAT CARE містять у своєму складі всі необхідні інгредієнти для усунення як незапальних (комедонів), так і запальних акне-елементів (папул і пустул). Компоненти ліній CURE SKIN і GREAT CARE чинять дію щодо всіх механізмів виникнення вугрів (за винятком спадкової схильності та гіперандрогенії). Крім того косметика GOLDEN COMPANY забезпечує інтенсивний антисеборейний догляд за шкірою.

Перший етап косметологічного догляду за шкірою з акне  – це її очищення. Інноваційним засобом для комплексного глибокого очищення та видалення ороговілих клітин з поверхні шкіри є гідрофільне мило CURE SKIN. Воно містить екстракти папороті, кісточок винограду та листя кропиви, завдяки чому прискорює регенерацію шкіри, чинить антиоксидантний і протизапальний ефект, уповільнює процеси старіння. Таніни папороті покращують мікроциркуляцію крові, зменшують набряки, підвищують пружність шкіри, нормалізують роботу сальних залоз. Д-пантенол у складі гідрофільного мила зволожує та заспокоює шкіру.

При подразненні та почервонінні шкіри перевагу слід надати ніжному милу ФОРТЕ GREAT CARE, яке делікатно та глибоко очищує щоденне забруднення шкіри, має зволожуючий і протизапальний ефект, укріплює судини, вирівнює пігментацію та покращує колір шкіри. Ці ефекти абезпечені унікальним складом мила – воно містить екстракти алое і ламінарії, гідролізат молочних протеїнів, пантенол і алантоїн.

Другий етап косметичного догляду – це тонізація, яка завершує процес очищення шкіри. При акне найбільш ефективним тонізуючим засобом є тонік Алое Форте GREAT CARE. Завдяки своїм активним інгредієнтам (рослинним екстрактам алое, ромашки, огірка, Д-пантенолу та алантоїну) тонік забезпечує зволоженість і регенерацію тканин, нормалізує кислотно-лужний баланс, заспокоює шкіру.

Для підготовки шкіри до атравматичної чистки (мануальної чи ультразвукової) слід застосовувати гідруючу пілінг-маску ФОРТЕ GREAT CARE. До її складу входить легкий кератолітичний засіб – сечовина, який дозволяє усунути рогові маси з вивідних протоків сальних залоз. Крім того, маска містить комплекс преміальних зволожувачів (гіалуронат натрію, полісахариди алое) та протизапальний фітокомплекс (екстракти центели азіатської). Камфора у складі маски забезпечує антибактеріальну дію, регулює діяльність сальних залоз, прискорює регенерацію тканин і запобігає утворенню рубців.

За наявності великої кількості комедонів, потовщення шкіри слід віддавати перевагу лінії CURE SKIN, а саме масці АНА з концентрацією кислот 5% та рН-3,0-3,2. Її основу складають АНА-кислоти: молочна, гліколева, лимонна, винна, яблучна. Крім того, маска містить екстракт ромашки, Д-пантенол, масло ши. Завдяки таким інгредієнтам вона ефективно очищує шкіру від надлишків себуму, рівномірно відлущує кератинові нашарування, стимулює синтез кератину та еластину, зволожує зменшує запалення у шкірі, активізує кровообіг та метаболізм.

Після проведення екстракції комедонів необхідно застосовувати косметику з протизапальною дією. Найбільш ефективним засобом є професійний гель Алое Форте GREAT CARE, який містить натуральний сок алое із додаванням герані та алантоїну. Препарат має зволожуючі, заспокійливі, загоюючі, пом’якшуючі властивості, а також потужну антисептичну дію.

Завершує процедуру професійного косметологічного догляду Basic крем GREAT CARE з функцією відновлення гідроліпідного бар’єру, регенерації та захисту клітин шкіри. Крем перешкоджає зневодненню, стимулює синтез колагену, чинить інтенсивну протизапальну дію.

Домашній косметичний догляд за шкірою з акне неможливий без Матуючого крему Defense SPF50 CURE SKIN. Він являє собою легку всесезонну некомедогенну емульсію, яка покращує стан жирної шкіри, матує її, попереджає жирний блиск, має виражену антисептичну дію. Крем містить актив Relipidium, який відновлює бар’єрні функції шкіри, перешкоджає її дегідратації, відновлює баланс мікробіоти. Крем ідеально підходить для щоденного використання.

На нижче наведених фотографіях представлені результати косметологічного догляду за шкірою з акне з використанням косметики GOLDEN COMPANY:

Таким чином, корекція акне зазвичай являє собою непросту задачу, потребує проведення аналізів, консультацій різних спеціалістів, використання медикаментів. Однак своєчасне застосування ефективних косметичних засобів дозволяє швидко усунути акне-висипання, попередити появу ускладнень у вигляді рубців і пігментацій, забезпечити профілактику виникнення нових вугрів.

Резніченко Наталія Юріївна, доктор медичних наук, професор кафедри дерматовенерології та косметології Запорізького державного медичного університету, лікар-дерматовенеролог вищої категорії, член Української асоціації лікарів-дерматовенерологів, косметологів, Американської академії дерматології
Кауке Юлія Ігорівна, лікар-дерматовенеролог, косметолог

v

GOLDEN COMPANY - КОМПАНІЯ, ЩО ПРАЦЮЄ В ПОВНОМУ ЦИКЛІ, ВІД ВИРОБНИЦТВА ДО ДИСТРИБУЦІЇ В СЕГМЕНТІ B2B ТА B2C ПРОФЕСІЙНОЇ КОСМЕТИКИ